T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ordu İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Ordu İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Kurumumuzdan Başarı

Güncelleme Tarihi: 08/07/2018


Bulgaristanın Plodiv şehrinde 7.si düzenlenen Para-Taekwondo şampiyonasında bir başarıda kurumumuzdan geldi.

Avrupa Taekwondo Birliği (WTE) tarafından düzenlenen Avrupa Para-Taekwondo şampiyonasına kurumumuzdan katılım sağlayan Şeyma Nur Emeksiz Bacaksız Sırbistanlı rakibini "6-3" yenerek
Ay Yıldızlı Bayrağımızı bir kez daha birinciliğe taşıdı.

K43 kategorisi +58 kg'da şampiyon olan Emeksiz Bacaksız duygularını şu şekilde dile getirdi: 2016'dan beri çok emek verdik.Ordu'dan katılan ilk ve tek Para-Taekwondo milli takım sporcusuyum.
Sırbistan ve Ukrayna rakiplerimdi.Olimpiyat puanım yüksek olduğu için ilk maçımı bay geçtim.İkinci maçımda rakibim olan Sırbistanı "6-3" yenerek şampiyon oldum.
Başta Antrenörüm Olcay TERCAN olmak üzere Federasyon Başkanımıza, Milli takım Antrenörlerimize,Ordu Büyükşehir Belediyesi spor kulubüne ve en baştan beri beni destekleyen Ordu İl Sağlık Müdürlüğüne teşekkürlerimi borç bilirim.

Sporcumuzu Makamında ağırlayan İl Sağlık Müdürümüz Dr.Ergün YANMAZ şu açıklamalarda bulundu: Sporcumuz ve Personelimiz olan Şeyma Nur 2016'dan beri Taekwondo sporuna gönül vermiş olup hedefindeki başarıya altın madalya ile ulaşmıştır.Kendisini tebrik ediyor ve kutluyorum.Aynı başarıyı hak kazanmış olduğu 2020 Tokyo Paralimpik olimpiyatlarındada görmek dileğiyle her daim destekcisi olacağız.