T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ordu İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Ordu İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Ordu İl Sağlık Müdürlüğü ‘Altın Bebek Dostu İl’ Ödülüne Layık Görüldü

Güncelleme Tarihi: 09/10/2018

1-7 Ekim Emzirme Haftasında Sağlık Bakanlığı “Altın Bebek Dostu İl” plaket töreni düzenledi. Düzenlenen törene Ordu İl Sağlık Müdürlüğü de katıldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen törende “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” kapsamında, Emzirme ve Anne sütü teşviki konusunda birçok kez başarıya imza atan Ordu İl Sağlık Müdürlüğü “Altın Bebek Dostu İl” ödülünü almaya hak kazandı.

İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Fatih AYDIN, “Altın Bebek Dostu İl” ödülü ile ilgili bir açıklama yaptı. Dr. AYDIN açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Altınbebek il ödülü almamızda emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve bu ödülü tüm ekip arkadaşlarım adına alıyorum. İlimizde her yıl dünyaya gelen bebeklerin hayata sağlıklı başlamasının yanı sıra beslenme yetersizliklerinin önlenmesinde, sağlıklı beslenmenin sürdürülmesinde, anne ve bebeğin sağlığının hem ruhsal hem de metabolik olarak korunmasında ilk adım olan anne sütünün alınmasına yönelik özverili bir çalışma yürütmekteyiz. Yaratılış mucizesi olan bebeğin ilk aşısı anne sütü, birçok enfeksiyonun önlenmesinde önemli bir silahtır. Bebeklerimiz için anne sütü çok önemli. Bu nedenle emzirmenin korunması, desteklenmesi ve yaygınlaştırılması gerekiyor. Dünyada her sene bir milyondan fazla bebek ve çocuğun yeterli anne sütü alamadığı için ishal, solunum yolu enfeksiyonu gibi hastalıklardan dolayı öldüğü biliniyor. Tüm bunların önüne geçmek için gerçekleştirdiğimiz faaliyetler kapsamında, bizler Ordu İl Sağlık Müdürlüğü olarak bu ödülü almaya hak kazandık.”

Törene, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Fatih AYDIN ile beraber, Çocuk, Ergen ve Üreme Sağlığı Hizmetleri (ÇEKÜS) Birim çalışanı Arzu SÜRMELİ de katıldı.

  • 1.jpeg
  • 2.jpeg
  • 3.jpeg
  • 4.jpeg
  • 5.jpeg