T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ordu İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Ordu İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

Güncelleme Tarihi: 29/08/2018

30-agustos-zafer-bayrami2.jpg

Kahraman ordumuzun ve aziz milletimizin şanlı tarihimize altın harflerle yazdığı bir destandır 30 Ağustos. Milli birlik ve beraberliğimizin ispatı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu sağlayan süreçteki en önemli dönüm noktasıdır.

Vatan toprağı işgal altındayken, yokluklara, yoksunluklara rağmen, azimle, inançla ve kararlılıkla şanlı tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletin, toprağını nasıl müdafaa edebileceğini, büyük bedeller ödeyerek de olsa yedi düvele gösterdiği bir zaferdir.

Milletimiz, her aşaması eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu mücadelesi sonucunda kazandığı bağımsızlığını her daim koruyacaktır. Ülkemizi parçalamak isteyenler dün olduğu gibi bugün de, milletimizin izzetli direnişi karşısında çaresiz kalmışlardır ve kalacaklardır. Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kast etmek isteyen güçler daima devletimizi bütün azamet ve kudretiyle karşılarında bulacaktır. 1071’de Sultan Alp Arslan ile kapıları açılan medeniyetler beşiği bu kadim Anadolu toprakları, İnşallah sonsuza dek bizlere yurt olacaktır.

Coğrafya kaderindir’ der tarihteki ilk sosyolog İbn-i Haldun. Kaderimiz olan bu kadim vatan topraklarının her parçasının ne denli  kıymetli olduğunu bilen ve bizlere verilen sorumluluğun ağırlığının bilincinde olan sağlık neferleri olarak, Avrupa ve Asya’nın incisi  eşsiz ülkemiz için dün olduğu gibi bugün de;  ülkemiz, ilimiz ve milletimize en kaliteli, erişilebilir, etkin sağlık hizmeti sunmak adına mesai kavramı gözetmeden çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz.

En zor şartlarda bile tek yürek, tek millet olarak mücadele eden bu aziz milletimizin, 30 Ağustos Zafer Bayramını en kalbi duygularımla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. 

                                                                                     Dr. Ergün YANMAZ

                                                                                      İl Sağlık Müdürü